Genel Bilgiler

Biyografi

Yrd.Doç.Dr. Coşkun Fırat 1987 yılında Istanbul Universitesi, Fen Fakültesi, Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’nden lisans ve 1991’de Istanbul Teknik Üniversitesi, Nükleer Enerji Enstitüsü’nde yüksek lisans derecelerini almıştır.

2007 yılında Prof.Dr. Altuğ Şişman danışmanlığında, İ.T.Ü. Enerji Enstitüsü’nde “Nano ölçekte gazların termodinamik davranışları” konulu tezini tamamlayarak Dr ünvanı elde etmiştir.

2008 yılında CA, ABD’de San Diego Devlet Üniversitesi’nde (SDSU) doktora sonrası araştırmacı olarak bulunmuştur.

1993-2010 yılları arasında İ.T.Ü. Nükleer Enerji Enstitüsü ve Enerji Enstitüsü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmış ve 2010’da İ.T.Ü. Enerji Enstitüsü, Yenilenebilir Enerji Ana Bilim Dalı’na Yrd.Doç. olarak atanmıştır. “Isıl Güneş Güç Santralleri” isimli dersi açmış ve 2010 yılında bu dersle birlikte “Engineering Mathematics” dersini vermeye başlamıştır.

2013 yılında Avustralya, Queensland Teknik Üniversitesi’nde bir yıl süre ile Avustralya Araştırma Konseyi’nin (ARC) desteklediği “güneş enerjisi” konulu bir araştırma projesinde araştırmacı olarak yer almıştır. 2014 yılında ülkeye döndükten sonra da İ.T.Ü. Enerji Enstitüsü’nde “Engineering Mathematics” dersini vermekte, ve yenilenebilir enerji ve nano ölçekte enerji uygulamaları alanındaki çalışmalarını sürdürmektedir.

Kurum Bilgileri

Birim
Enerji Enstitüsü
Bölüm
Yenilenebilir Enerji

İletişim

E-posta
firatco@itu.edu.tr
Web Sayfası
http://akademi.itu.edu.tr/firatco/
Fax Telefonu
+90 212 285 3884
Ofis
207
Posta Adresi
İ.T.Ü. Enerji Enstitüsü, Ayazağa Kampüsü, Enerji Enstitüsü, Oda:207, Maslak, Sarıyer, İstanbul