Genel Bilgiler

Biyografi

Mustafa ÖZER, İTÜ Cevher Hazırlama Bölümü'nde Dr.Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Maden Mühendisliği-Cevher Hazırlama alanında doktora derecesini "Renkli Metal İçeren Kompleks Sülfürlü Malzemelerin Kavurma Özelliklerinin Belirlenmesi" adlı tezi tamamlayarak 2012 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nden almıştır ve 2015 yılında kömür dönüşüm teknolojileri hakkında ziyaretçi araştırmacı olarak Pittsburgh Üniversitesi'nde bulundu.

Kömür işleme, kömür teknolojileri, maden işleme ve cevherlerden ve artıklardan kritik malzemelerin kazanımı ve atık yönetimi konularında uzmanlığa sahiptir. Bu konularda 6'sı araştırma projesi, 70'i endüstriyel proje olmak üzere 76 projede aktif olarak görev aldı.

15'i SCI dergisi yayınlanmış, 101'i çeşitli bilimsel toplantılarda yayınlanmış ve sunulan 116 bildirisi bulunmaktadır. Elsevier Science & Technology tarafından “Integrated Gasification Combined Cycle, (IGCC) Technologies” kitabı içerisinde “Effect of Coal Nature on The Gasification Process” başlıklı bölümün ilk yazarıdır. Ayrıca International Journal of Coal Preparation and Utilization'da “Coal-agglomeration Processes” başlıklı inceleme makalesinin ilk yazarıdır. Halen İTÜ Maden İşleme Mühendisliği Bölümü'nde aktif olarak çalışmakta ve KÖMÜR TEKNOLOJİSİ dersini vermektedir.

Kurum Bilgileri

Birim
Maden
Bölüm
Cevher Hazırlama Mühendisliği

İletişim

E-posta
ozermust@itu.edu.tr
Web Sayfası
https://avesis.itu.edu.tr/ozermust
Cep Telefonu
+90 555 694 2039
İş Telefonu
+90 212 285 6142
Fax Telefonu
+90 212 285 6128
Posta Adresi
İstanbul Teknik Üniversitesi, Maden Fakültesi, Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölüm, 34469, Maslak/İstanbul