Genel Bilgiler

Biyografi

Kaan Yıldız İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından yüksek lisans çalışmalarına başlamış ve 2015 yılında yüksek lisans derecesi almaya hak kazanmıştır. Doktoraya başlamadan önce 7 ay süreyle araştırma görevlisi olarak Uçak Mühendisliği Bölümü'nde çalışmıştır. TÜBİTAK yurtdışı doktora bursu ile birlikte The Pennsylvania State University Aerospace Engineering bölümünde doktora çalışmalarına Dr. George A. Lesieutre danışmanlığında başlamıştır. Doktora çalışmaları sırasında bir yıl süreyle yapı dinamiği, yörünge mekaniği ve yapı laboratuvarı derslerinin asistanı ve araştırma görevlisi olarak görev almıştır.

Doktora çalışmalarını tamamladıktan sonra Türkiye'ye dönmüş ve doktora sonrası araştırmacı olarak İstanbul Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde Doç. Dr. Hülya Cebeci ile birlikte çalışmaya başlamıştır. 2020 yılından itibaren İstanbul Teknik Üniversitesi Havacılık Üniversitesi Hava Aracı Yapıları ve Malzemeleri Anabilim Dalı'nda Doktor Öğretim Üyesi olarak çalışmaya başlamıştır.

Şu anki araştırma konuları tensegrity yapıları, metamalzemeler ve metayapılar, uzay yapıları, nanokompozitler ve yapı dinamiğinden oluşmaktadır.

Kurum Bilgileri

Birim
Havacılık Enstitüsü

İletişim

E-posta
yildizkaa@itu.edu.tr
Web Sayfası
https://avesis.itu.edu.tr/yildizkaa
İş Telefonu
+90 212 285 7554
Ofis
İTÜ Havacılık ve Uzay Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi